Je neděle 25. března, minuta po půlnoci. Mlhavo, sychravo a nevlídno, krátce po dešti. Ze Včelné do Budějovic míří plně naložené taxi. Nespěchá, jede asi padesátikilometrovou rychlostí. V novém Peugeotu 308 tou dobou sedí pět lidí včetně řidiče a majitele taxislužby Vojtěcha Němce z Krumlova. Na druhé straně se ve směru od Rožnova z ničeho nic objevuje bílé vozidlo, pravděpodobně Škoda Favorit nebo Forman.

Z nepochopitelných důvodů přejíždí do protisměru a asi sto metrů od vjezdu do krajského města se bočně střetává s peugeotem. Ten se vlivem silného nárazu a tlakové vlny rozhoupe a následně zastaví. Viník ani nepřibrzdí a zbaběle pokračuje dál. O zdravotní stav posádky druhého auta se ani trochu nezajímá. Po pár desítkách metrů sice  na moment zastaví, ale zpět k havarovanému vozidlu se nevrátí. Po chvilce bloumání nejistě odjíždí pryč. Podle všeho je pod vlivem alkoholu nebo drog.  Přestože se posádce taxíku naštěstí nic nestalo, majiteli vzniká poškozením levého boku vozidla škoda.  Předběžně ji odhaduje na 60 tisíc korun.

„Byla mlha a špatná viditelnost, takže jsem jel pomalu, protože tahle silnice je hodně frekventovaná i v noci. Najednou se proti nám vyřítilo bílé auto. V první chvíli jsem myslel, že je to srnka. Šlápl jsem na brzdu a stačil trhnout volantem mírně doprava. Zůstal jsem ale normálně ve svém pruhu,“ popisuje Vojtěch Němec. Také druhý řidič  na poslední chvíli prudce strhl řízení, ale bočně přitom boural. Urazil taxíku levé zpětné zrcátko a poškodil celý bok včetně blatníku a skla dveří u spolujezdce.

„Všichni cestující byli naštěstí v pořádku, takže sanitka na místo přijet nemusela. Je vlastně zázrak, že vůbec žijeme. Kdyby to do nás napálil čelně, tak v součtu by naše rychlost byla smrtelná,“ zdůrazňuje Němec, který zároveň pracuje jako zdravotnický záchranář. Za devět let praxe viděl podobných nehod nespočet. Hlavně během víkendových nocí. Převážnou většinu z nich mají podle něj na svědomí řidiči pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. „Ve velké části případů to bohužel odnesou ti, kteří za to vůbec nemohou,“ zdůrazňuje záchranář.

Jeho verzi události pro Deník potvrdila i budějovická policejní mluvčí Regina Tupá. „Neznámý řidič, který jel ve směru od Rožnova na Včelnou, se z dosud nezjištěných příčin dostal do protisměru, kde se srazil s vozidlem Peugeot 308. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že případem se v současné době zabývají dopravní policisté. Ti by při vyšetřování uvítali i pomoc případných svědků. Pokud jste byli zrovna poblíž a zaregistrovali pohyb podezřelého vozidla bílé barvy, zavolejte policistům na bezplatnou linku 158.

Člověka, který pomůže viníka nehody najít a usvědčit, navíc odmění majitel taxislužby Vojtěch Němec částkou pět tisíc korun.