Nákladní auto Man, které jelo ke křižovatce ve směru 
od Pekárenské na Rudolfovskou, tam pár minut po šesté hodině narazilo do auta dopravního podniku s pracovní plošinou. To bylo v pravém odbočovacím pruhu. Dva zaměstnanci dopravního podniku (43 a 53 let) utrpěli těžká zranění. Mluvčí podniku Radek Filip našemu Deníku řekl, že muži stáli na plošině 
v asi pětimetrové výšce a věnovali se porouchané troleji. Po srážce oba spadli na silnici. „Když do nich náklaďák narazil, opravovali zrovna závadu na výhybce. Na našem autě je škoda asi půl milionu korun, ale podstatnější je samozřejmě zranění kolegů," popsal Radek Filip.

Mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková doplnila, že  operační středisko přijalo informaci o události pět minut po šesté hodině. 
K nehodě okamžitě vyrazily tři posádky. Ty po příjezdu zjistily, že muži mají mnohačetná těžká zranění. „Po ošetření je záchranáři transportovali s podezřením na poranění hrudníku, páteře, horních a dolních končetin 
na traumacentrum českobudějovické nemocnice," upřesnila Petra Kafková. V místě nehody se celé ráno tvořily dlouhé kolony aut. Policisté při vyšetřování zcela uzavřeli jeden jízdní pruh. A to na víc než dvě hodiny. Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura uvedl, že k obnovení provozu došlo až po půl deváté.

„Dopravní policisté na místě zajistili všechny stopy z nehody a vzhledem k zranění bude případ řešen ve spolupráci s kriminalisty," dodal mluvčí. Řidiče náklaďáku  zřejmě čeká stíhání za ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud ho může potrestat až ročním vězením nebo zákazem činnosti.