V době mezi půlnocí a středečním ránem bylo na Oddělení úrazové chirurgie přijato šest pacientů. Na operaci musel jeden z nich, který měl řeznou ránu na předloktí a poranil si šlachy a nervy. Další lidé dorazili do nemocnice kvůli zlomeninám v oblasti kotníku.

Lékaři na ambulanci ošetřili celkem dvanáct pacientů. Poranění, které přímo souviselo s použitím zábavné pyrotechniky, utrpěli dva z nich. "Jednalo se o zranění lehčího stupně. Po ošetření drobných popálenin prstů a obličeje byli propuštěni. Vážná poranění v souvislosti s použitím zábavné pyrotechniky jsme nezaznamenali, mimo jiné jistě díky tomu, že lidé nepoužívali podomácku vyrobenou pyrotechniku," doplnila mluvčí nemocnice Ivana Kerlesová.

Úrazy související se silvestrovskými oslavami zaměstnaly lékaře už od úterního večera. Nejčastější příčinou byly pády, velká část úrazů se stala pod vlivem alkoholu. Objevovaly se proto tržné rány hlavy, zlomeniny končetin, především v oblasti kotníku, a zlomeniny žeber. Někteří pacienti museli být hospitalizováni.

K nejrušnějším službám patří noční silvestrovská směna u záchranářů. Tentokrát v celém kraji vyjížděli 130krát, na Budějovicku bylo 45 zásahů. "Nejčastějí příčinou byly především zdravotní potíže a úrazy související s nadměrnou konzumací alkoholu. Mezi nejmladší osobu intoxikovanou alkoholem patřil teprve patnáctiletý chlapec z Českých Budějovic, kterého záchranáři museli předat do péče zdravotníků dětského oddělení nemocnice," upřesnila mluvčí Petra Kafková.

Na protialkoholní záchytné stanici v Českých Budějovicích bylo hospitalizováno pět osob, z toho dvě ženy a tři muži. Další čtyři muži byli vyšetřeni ambulantně a následně si je převzala hlídka policie.

Hasičský záchranný sbor popisuje silvestrovskou noc jako každou jinou. V celém Jihočeském kraji bylo necelých dvacet výjezdů, s oslavami mohlo bezprostředně souviset asi pět požárů odpadů.

Na Českobudějovicku vyjížděli krátce po půlnoci hasiči do obce Litvínovice, kde likvidovali požár tůjí v živém plotě. "Když přijeli na místo, byl již částečně uhašen. Jednalo se o deset tůjí. Hasiči je uhasili asi za dvacet minut, při požáru nevznikla žádná škoda," uvedla mluvčí Vendula Matějů.