"Mohu potvrdit, že před malou chvíli došlo k nehodě jednoho z ultralehkých letadel, pilot je ale v pořádku, zcela bez zranění," informovala po sobotní 16. hodině přímo z letiště policejní mluvčí Martina Joklová s tím, že případ je na na samém začátku vyšetřování a od policistů z hlubockého obvodního oddělení, kteří vyrazili okamžitě na místo, jej zřejmě převezme úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

Podle svědků stroj při jedné z ukázek spadl do kukuřičného pole mezi samotné letiště a obec Hosín zcela mimo prostor, kde se zdržují diváci. „Do minuty byla na místě záchranka a vzápětí hlásili, že se naštěstí nic nestalo, jen letadlo je poničené," popsal jeden z diváků.

Letecký den na hosínském letišti slibuje mimořádnou podívanou.
OBRAZEM: Na nebi nad Hosínem se slaví sto let místního aeroklubu

Podle zatím nepotvrzených informací letounu vysadil motor a ultralight při pokusu o nouzové přistání zavadil křídlem o zem. Podle předsedy aeroklubu Jiřího Kadlece šlo o bezpečné nouzové přistání, vynutila si ho zřejmě technická závada. „Pilot z letadla sám vystoupil, stroj ale není schopen letu," dodal.

Mimořádná událost nakonec příliš nezahýbala s nabitým programem leteckého dne. Ten po krátké pauze pokračoval průletem gripenů a show leteckých akrobatů.