K rožnovskému jezu vyrazila ve středu ráno hlídka českobudějovických strážníku. Zdálo se, budou bojovat o život mladíka, který zde skočil do Vltavy.

V okamžiku příjezdu však šel již zcela promočený muž vstříc přijíždějícím hlídkám. "Strážníci proto muže zastavili a dotázali se ho na jeho zdravotní stav, včetně toho, zdali nepotřebuje jejich pomoc. Muž uvedl, že se mu při cestě kolem řeky zamotala hlava a on tak následně spadl do studené řeky, ze které se však dokázal dostat sám na břeh," popsal incident tiskový mluvčí Městské policie Václav Sup a dodal, že při komunikaci byl z muže cítit alkohol a došlo proto na dechovou zkoušku. Mladík nadýchal 1,17 promile alkoholu. 

Svědek události strážníky informoval, že se mladý muž pravděpodobně udeřil při pádu do hlavy. Policisté přivolali záchrannou službu, která muže odvezla k ošetření.

Rožnovský jez není tak nebezpečný jako Malý jez na Malši, kde došlo v minulosti k několika tragédiím. Naposledy se zde utopil mladý muž vloni, když do řeky vstoupil za vysokého stavu vody.