V českobudějovické Okružní ulici se střetl motorkář s osobním vozidlem. K další nehodě pak českobudějovičtí policisté vyjížděli podle mluvčího Milana Bajcury do Plané ke Stecherovu mlýnu, kde se střetlo osobní auto s motocyklem.

Nejvážnější nehodu vyšetřují prachatičtí policisté. Stala se v sobotu kolem 20. hodiny na křižovatce ulic Pivovarská a Italská. Střetlo se zde osobní auto s motocyklem, jeden z účastníků nehody zahynul.

Další vážná nehoda se stala na silnici II/105 mezi Milevskem a Veselíčkem, konkrétně u obce Okrouhlá. Mladý řidič (30 let) jedoucí na stroji Yamaha narazil do dvou žen (60 a 30 let), které vedly jízdní kola. Nehodu cyklistky odnesly těžkými zraněními. Pro mladší z žen, jež utrpěla rozsáhlá zranění celého těla, musela přiletět letecká zdravotnická služba a transportovat ji do nemocnice. Další účastníky nehody odvezla k ošetření sanitka.

Napilno měli i policisté na Českokrumlovsku. Během jedné hodiny, konkrétně od 16. do 17. h., řešili střety motorových vozidel a motocyklistů na silnici vedoucí z Českého Krumlova na Lipno nad Vltavou, a to u Rožmberku nad Vltavou nedaleko kempu U Tří veverek, a v Loučovicích, kde motocyklista narazil do karavanu. I sem letěl záchranářský vrtulník pro těžce zraněného účastníka nehody.

Policisté upozorňují na úskalí jízdy na motocyklech a vyzývají k vzájemné toleranci všech účastníků silničního provozu.