Operační středisko obdrželo oznámení v 9.18 hodin. "Na místě zdravotníci zjistili, že muž se nachází na střeše objektu, kde si v ranních hodinách při pádu pravděpodobně způsobil zlomeninu v oblasti kyčelního kloubu. Vzhledem k tomu, že se na střechu dalo dostat pouze malým vikýřem, byl přivolán na pomoc vrtulník," popsala mluvčí Petra Kafková.

Zdravotníci na místě mezitím pacientovi podali potřebné léky a zafixovali ho do celotělové vakuové matrace. "Po příletu vrtulníku umístil letecký záchranář zraněného do podvěsového vaku. Pak byl pacient se záchranářem na lanovém podvěsu transportován přímo na heliport v českobudějovické nemocnici," doplnila Petra Kafková.

Zde pacienta přeložili do připraveného sanitního vozu a po krátkém převozu ho předali do péče lékařů na traumatologické ambulanci.

Na místo vyjeli kromě zdravotníků a hasičů i policisté z obvodního oddělení České Budějovice – město. Šetřením zjistili, že mladík v noční době překonal oplocení areálu a vylezl na asi 12 metrů vysokou budovu. Zde však spadl na nižší plošinu, kde se zranil. Po několika hodinách si přivolal pomoc.

Policisté nyní zjišťují, co vlastně mladík v areálu dělal.