Došlo k nim v pondělí 25. listopadu. Před 13. h jel po po silnici I/20 na okraji Českých Budějovic, kde se podle policejního mluvčího Milana Bajcury zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil na křižovatce do stojícího nákladního vozidla Iveco. "Místo toho aby počkal na vyřešení, pokračoval v jízdě po silnici II/105 přes Bavorovice k Hluboké nad Vltavou," vypráví Milan Bajcura a pokračuje: "Po cestě havaroval do ocelových svodidel. Jeho cesta skončila poslední havárií v hlubocké místní části Zámostí, kde vjel vlevo na chodník. Zde se zapasoval mezi kovové oplocení rodinného domu a sloup veřejného osvětlení."

Policejní mluvčí uvedl, že vzhledem k řidičovu zdravotnímu stavu nebylo možné provést test na zjištění alkoholu v dechu. "Z toho důvodu si policisté vyžádali odběr biologického materiálu lékařem. Policisté budou zjišťovat, zda neměl řidič zdravotní komplikace, které mohly vést k popsaným nehodám," dodal Milan Bajcura.

Nehodami byla způsobena škoda na vozidlech a dalších příslušenstvích odhadem za více jak 150 000 korun.

"Připomínáme všem řidičům, aby vždy před jízdou či během ní přihlédli k svému zdravotnímu stavu a neriskovali zdraví a životy jiných osob!" upozorňují policisté.