Podle zjištěných skutečností nešlo o trestný čin ani sebevraždu a tento konkrétní případ dále nespadá do kompetence policie.

Jak sdělila tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, u nehody u Černých mostů zasahovala nejdříve profesionální jednotka ze stanice Tábor, a to společně se Zdravotnickou záchranou službou. "Lékař u sraženého muže, který byl pod přední částí motorového vlaku, konstatoval smrt. Hasiči mrtvého zakryli dekou a zásah poté, co na místo přijela podniková jednotka Správy železnic České Budějovice a událost si převzala, ukončili," doplnila fakta.

Ilustrační foto
U Veselí vlak usmrtil člověka

K incidentu byli povoláni také dva členové posttraumatického týmu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. "Jejich úkolem bylo vést krizovou intervenci s jedním se zaměstnanců," upřesnila Vendula Matějů.

Člověka, který se v pondělí večer pohyboval v kolejišti na území krajského města, smetl vlak.
VIDEO: Projíždějící expres usmrtil chodce, který vstoupil do kolejiště

K srážce došlo na železnici mezi Soběslavskou a Chýnovskou ulicí v místě zvaném Černé mosty. "Dle informací Drážní inspekce, která neprováděla šetření na místě mimořádné události, se mělo jednat o zaměstnance dráhy s tím, že tento člověk byl dle ohlášených informací provozovatele usmrcen," informoval v sobotu tiskový mluvčí inspekce Martin Drápal.

Provoz na trati byl dle jeho vyjádření omezen na necelé tři hodiny a škoda na vlaku vyčíslena na 1000 korun.

Děti i dospělí si v sobotu 29. února užili v Košicích tradiční karneval v režii dobrovolných hasičů.
OBRAZEM: Námořnice v Košicích rozdávaly balonky a cukrovou vatu