Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura uvedl, že kamion je převrácený mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi. „Kamion částečně brání v průjezdu. Pravý jízdní pruh ve směru Veselí nad Lužnicí – České Budějovice je uzavřen,“ sdělil mluvčí s tím, že konkrétně jde o úsek Veselí nad Lužnicí – Horusice.

"Kolem sedmé hodiny ranní jel řidič nákladního vozidla tovární značky Man s přívěsem, převážející zahradnický materiál, ve směru od Veselí nad Lužnicí na České Budějovice, kde u sjezdu Veselí nad Lužnicí – Horusice, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem nákladu a povětrnostním podmínkám, kdy vjel na pravou stranu krajnice a poté se převrátil na bok," popsal mluvčí.

Vzhledem k tomu, že hrozilo nebezpečí další nehody, byly na místo vysláni jak dálniční policisté, tak i policisté z Dopravního inspektorátu Tábor. "Vyšetřování nehody v dopoledních hodinách omezilo provoz na dálnici mezi Veselím nad Lužnicí a Horusicemi, na 108 kilometru, v pravém jízdním pruhu," shrnul.

Nyní probíhají vyprošťovací práce a úklid dálnice. Provoz na dálnici D3 bude podle slov policejního mluvčího omezený přibližně do dvou hodin odpoledne.

"Připomínáme, aby řidiči dbali zvýšené opatrnosti na rychlostních komunikacích a pochopitelně i silničních nižších tříd, neboť v ranních hodinách se tvoří hustém mlhy a zejména ve vyšších oblastech kraje vzniká nebezpečí náledí," zdůraznil mluvčí.