Přestože v úterý nad Jihočeským krajem nebouřilo a silnice byly suché, dopravu poznamenaly od rána hned tři tragické dopravní nehody. A to se dopravně nejvytíženější období letní turistické sezony teprve blíží.

Úterní smutná čísla:na jihu Čech se stalo 14 nehod
zemřely 3 osoby
těžce se zranilo 5 lidí
lehké zranění utrpělo 9 účastníků nehod

Při třech nehodách na Písecku, Trhosvinensku a u Štěpánovic zemřely tři osoby, shodou okolností se jednalo o ženy. Od začátku leetošního roku se jednalo o 16., 17. a 18. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích. Z policejní statistiky se dá vyčíst, že minulý rok touto dobou zemřelo patnáct účastníků nehod.

SMRT SI PŘIVSTALA

První tragická nehoda se stala ráno krátce po 7. hodině ranní u Čimelic v katastru obce Radobytce. Vůz Škoda Octavia z neznámých důvodů vjel do protisměru a srazil se s protijedoucí Alfou Romeo. „Řidička škodovky podlehla zraněním. Její spolujezdec a řidič alfy utrpěli těžká zranění,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Oba těžce zraněné muže přepravil vrtulník do nemocnice.

V úterý dopoledne při střetu dvou aut u Radobytce na Písecku zemřel člověk.
OBRAZEM: Smrtelná nehoda zavřela silnici z Písku na Čimelice

Na místě zasahovali také hasiči. Podle mluvčí jihočeského hasičského záchranného sboru Venduly Matějů museli jednu osobu z trosek auta vyprošťovat. Nehoda se stala ve směru od Písku asi 300 až 400 metrů za výjezdem z dálnice, který je u Radobytců, místní části Mirotic. Auta se střetla ve velké rychlosti v místech, kde silnice mírně zatáčí.

VYJÍŽDĚL Z POLE

Ke druhé nehodě došlo podle policejního mluvčího Milana Bajcury kolem 12.20 hod. mezi Borovany a Trhovými Sviny. Řidič senior ve Škodě Fabia vyjížděl z polní komunikace u osady Dvorec a nedal přednost vozidlu peugeot. Škodovka letěla přes střechu. Spolucestující žena ve škodovce bohužel zemřela na místě, řidič se těžce zranil a letěl pro něho vrtulník. „Oba zraněné z peugeotu převezla záchranka do českobudějovické nemocnice,“ doplnil Milan Bajcura. Situaci pomáhali zvládnout městští policisté z Trhových Svinů.

K tragické nehodě došlo v úterý 29. května mezi Štěpánovicemi a Třeboní. Po střetu s nákladním vozidlem zemřela řidička osobního vozu Hyundai. Řidič škodovky byl se zraněním odvezen k ošetření do nemocnice.
Černé úterý na jihočeských silnicích a tři mrtví při nehodách

PODRUHÉ SE NARODIL

Třetí smrtelné následky se zapíší do policejních statistik kolem šestnácté hodiny odpoledne u mezi Štěpánovicemi a Třeboní při hromadné srážce kamionu a tří aut. Zahynula řidička třetího vozu, šoféra kamionu museli záchranáři vyprostit. Vážná nehoda uzavřela frekventovaný tah až do nočních hodin. Jak je patrné z fotografií, které na místě nehody pořídili hasiči, nelze než souhlasit se slovy Jiřího Matznera, policejního mluvčího. "Řidič osobního vozidla renault se podruhé narodil, podobně jako řidič ze Škody Octavie, ten byl se zraněním převezen do nemocnice."

Aby toho nebylo málo, policisté vyjížděli ke srážce na křižovatce v Husinci na Prachaticku. Zahraniční motorkář zatáčel na Vimperk, nedal přednost autu Citroën a došlo k nárazu. Motocykl byl odražen na stojící osobní vozidlo Škoda Fabia. „Při dopravní nehodě utrpěla spolujezdkyně motocyklu těžká zranění, se kterými byla letecky transportována do nemocnice,“ uvedla mluvčí policie Martina Joklová.

Ilustrační fotografie.
Policie hledá svědky ošklivého napadení