Od středečního odpoledne má na kontě další oběť, 45letou ženu. Ta ze střetu s Peugeotem 308 naštěstí vyvázla pouze s lehčím šokem. Řidič (68 let) se však zhroutil a musel vyhledat lékařské ošetření.

Podle budějovické policejní mluvčí Reginy Tupé se nehoda stala ve 14.15 hodin na přechodu u křižovatky Pražské 
a Puklicovy ulice. „Řidič jel do centra a ženu pravděpodobně přehlédl. Na přechodu narazil do igelitové tašky, kterou nesla v ruce. Chodkyně se lekla a spadla na zem," popsala průběh nehody policejní mluvčí Tupá.
Mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková potvrdila, že žena vyvázla bez újmy, zato řidič byl na tom hůř.

„Paní byla bez zranění 
a ponechali jsme ji na místě. Řidiči se po nehodě udělalo nevolno a odvezli jsme ho do nemocnice k ošetření," řekla mluvčí Kafková.

Na nebezpečné místo upozorňuje i Marie Růžičková, která bydlí v paneláku pár kroků odtud. I ji tu na přechodu srazilo auto. „Jeden pruh mi dal volno a řidič 
ve druhém mě nabral. Nic se mi nestalo, ale byl to hrozný zážitek," říká Marie Růžičková. Jen v loňském roce se na přechodech na Pražské stalo šest nehod, při nichž se zranilo sedm chodců.

Na Pražské už srazili kočárek i školačky

Úsek ulice dlouhý jen pár set metrů se řadí k nejnebezpečnějším v Českých Budějovicích. Tři nejfrekventovanější přechody pro chodce na Pražské třídě v okolí obchodního centra IGY mají hrozivou bilanci. Jen za loňský rok tu došlo k šesti střetům, kdy řidiči aut srazili celkem sedm chodců. Byly mezi nimi i děti.

Na konci září tu srazila řidička dvě čtrnáctileté školačky, které to odnesly lehčím zraněním. O měsíc později na přechodu u IGY vrazil řidič do kočárku tak, že z něj na zem vypadlo šestiměsíční miminko. To pak skončilo na jednotce intenzivní péče v českobudějovické nemocnici se středně těžkými zraněními.

Podle jihočeského policejního mluvčího Milana Bajcury nehody v těchto místech způsobují řidiči. „Vždy byla vina na straně řidičů," připomněl k smutné bilanci dopravních nehod na Pražské třídě Milan Bajcura. Podle něj by ale chodci neměli riskovat a vstupovat do silnice, když vidí rychle se přibližující auto.

Na nepřehlednou situaci na Pražské třídě v okolí IGY si stěžuje i Marie Růžičková, která bydlí v paneláku pár kroků odtud. „Tam je to úplně špatné," říká Marie Růžičková a poukazuje třeba na zelenou, která svítí zároveň řidičům vyjíždějícím z Pekárenské i chodcům, kteří přecházejí Pražskou. „Řidiči tam jedou přímo do chodců. Měli by dávat pozor, ale ne všichni to dělají. Tam je to hrozně nebezpečné," upozorňuje Marie Růžičková.

Připojuje, že pro bezpečnost všech je snad lepší, když nefungují semafory. „Párkrát tam už světla vypadla. Řidiči si pak alespoň dávají větší pozor, i když někteří jezdí i tak jako blázni," zmínila seniorka.

I ji tu jednou srazilo auto. „Jeden pruh mi dal volno a řidič ve druhém mě nabral. Stačil naštěstí skoro zabrzdit. Hned vyběhl a jestli se mi něco nestalo. Byli to nějací mladí a jeli jako blázni," vzpomíná na svůj hrozný zážitek Marie Růžičková. Uznává ale, že i někteří chodci se občas chovají nezodpovědně.