Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů stroj po pádu začal hořet. "V letadle byly dle posledních informací dvě osoby usmrceny," doplnila s tím, že požár se již dál nešířil a byl uhašen. Letadlo podle Venduly Matějů kompletně shořelo. 

Starosta obce Sviny, kam Kundratice spadají, František David si všiml, když letadlo dopadlo a jel se na místo podívat. "Viděl jsem kouř a trosky a také odlétat vrtulník letecké zháchranné služby. Ze stroje prakticky zůstal jen motor," popsal. 

Letoun podle jeho slov spadl na pole asi 300 metrů od zástavby. 

Na místě zasahují všechny záchranné složky, včetně hasičských jednotek ze Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a Dolního Bukovska.

Jak sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura, vyšetřováním nehody se zabývají táborští kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovateli Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. 

Právě toto letadlo se v pondělí zřítilo u Kundratic na Táborsku. Na snímku je tak, jak stálo před týdnem v pořádku v hangáru na Hosíně.

Právě toto letadlo se zřítilo u Kundratic. Na snímku tak, jak stálo před týdnem v pořádku v hangáru na Hosíně. Zdroj: Deník

"Policisté ohraničili místo dopadu policejní páskou a kriminalističtí technici Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Tábor, zahájili ohledání místa činu. Dle prvotní šetření lze uvést, že v letadle cestovaly dvě osoby české národnosti, které nepřežily pád letadla a v troskách uhořely," dodal Milan Bajcura.