Trolejbus tu srazil chodce. Nehoda je se zraněním. Na místo vyjížděla záchranka i policisté. „Chodec se zraněním skončil v nemocnici, policie nyní na místě došetřuje nehodu,“ uvedl mluvčí policistů Milan Bajcura.

Petra Kafková ze ZZS Jihočeského kraje uvedla, že střet chodce s vozidlem MHD byl na zdravotnické operační středisko nahlášen v 11:30.

„Na místo události vyjela jedna posádka Zdravotnické záchranné služby. Záchranáři na místě ošetřili mladého muže, který utrpěl lehké poranění v oblasti horní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl převezen do českobudějovické nemocnice k dalšímu vyšetření,“ popsala dále.

Kromě výše uvedené nehody, která bohužel byla se zraněním, se staly v Českých Budějovicích před polednem ještě další karamboly. Ty ovlivnily dopravu mnohem výrazněji, spolu se zemědělci, kteří se rozjížděli po protestním shromáždění u výstaviště. Například na křižovatce Husovy třídy a ulice Na Dlouhé louce museli převzít řízení dopravy kvůli pohybu rozměrné zemědělské techniky a komplikacím kvůli nehodám u Sportovní haly a u Billy v Mánesově ulici, dopravní policisté.

Bohužel, mnozí řidiči nerespektovali správně signalizaci na semaforech a celkovou situaci a najížděli tak do křižovatky u Dlouhého mostu i ve chvíli, kdy nemohli za křižovatkou pokračovat. Nedalo se tedy projet ani na zelenou… A kolony se táhly v několika směrech.