Podle policejního mluvčího Jiřího Matznera se zde kamion převrátil a leží napříč silnice. Komunikace je v obou směrech uzavřená a policisté odklánějí dopravu. Nehoda je bez zranění.

Jak upřesnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů, nakonec se jednalo o nehodu několika vozidle, která v pátek odpoledne zcela zablokovala příjezd do Českých Budějovic ve směru od Českého Krumlova. 

Kamion a tři osobáky

Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku v 16:10 hodin. "K nehodě vyjeli českobudějovičtí profesionální hasiči, kteří průzkumem na místě zjisitli, že jde o nehodu kamionu a tři osobních aut značek VW Touran, VW Passat a Mercedes Benz," upřesnila.

Hlavní tah vedoucí do Českých Budějovic byl zcela neprůjezdný. "Doprava fungovala v jednom směru po vedlejším staveništi, kam ji odklonili místní dělníci. V době příjezdu hasičů byly všechny osoby z havarovaných aut venku," zmínila Matějů.

Zdravotníci záchranné služby si do své péče převzali řidičku vozu Mercedes. "Jednotka zajistila všechny osobní vozy i kamión protipožárním opatřením odpojením autobaterií. Z žádného auta nevytékaly provozní kapaliny. Jak k nehodě přesně došlo a zda se jednalo o jednu nehodu či dvě menší, řešila policie," uzavřela mluvčí hasičů.