Podle policejního mluvčího Milana Bajcury si žena za volantem vozu Hyundai I10, která celou patálii zavinila, zřejmě spletla směr jízdy. „Jela v místní části České Vrbné ve směru od ulice Husova třída na křižovatku se silnicí I/20, kde odbočila vlevo. Neobjela však dělící pás a vjela do protisměrné dvoupruhové silnice směřující od obce Dasný na České Budějovice," popisuje kritické zaváhání.

Jeho následky na sebe nenechaly dlouho čekat. „V tu chvíli zde proti ní jela dvě osobní motorová vozidla, obě tovární značky Škoda Octavia, přičemž první z nich na protijedoucí vozidlo reagovalo snížením rychlosti. Na to ale nestihla zareagovat řidička druhé vozu a zezadu do něj narazila. Při dopravní nehodě se lehce zranili dva spolucestující z prvního vozidla Škoda Octavia," dodává Milan Bajcura.

Z budějovického dopravního a obchodního centra Mercury cvičně evakuovali dvě stovky lidí. Zásah hasičů nutný nebyl, šlo o cvičení.
Ranní požár v Mercury, ostraha evakuovala dvě stovky lidí, šlo ale jen o cvičení

Nepříjemnostem se pak nevyhnuli ani motoristé, kteří s nehodou neměli nic společného. „Policisté museli po dobu vyšetřování nehody uzavřít průjezd od tzv. bavorovického mostu na České Budějovice a řídit jízdu všech vozidel kyvadlově do protisměru," vysvětluje policejní mluvčí.

Řidička korejského vozu, která se pokusila použít výpadovku z Budějovic tak trochu po anglicku, je podezřelá ze spáchání přestupku.