Tragická dopravní nehoda se stala krátce před sedmou hodinou ranní na křižovatce ulic Husova a Na Dlouhé louce v Českých Budějovicích. Zemřel při ní jak řidič tak jeho spolujezdkyně - mladá cizinka, kteří v osobním autě spěchali od Čtyř Dvorů směrem k centru města.

Na křižovatce s hlavním tahem E55 se prakticky čelně střetliděčínským autobusem, který se vracel s rekreanty z Chorvatska. Jeho řidič se snažil srážce vyhnout, strhl volant a tak tak, že se autobus vyhnul sloupu trolejového vedení. Zatímco všech 47 osob v autobuse přestálo nehodu bez vážnější újmy na zdraví, pouze jedna cestující byla ošetřena s lehkým zraněním, oba lidé v autě podlehli na místě polytraumatům, která se neslučovala se životem.

"V tu dobu na křižovatce nefungovaly semafory," potvrdila okresní policejní mluvčí Regina Tupá s tím, že přednost mělo dávat právě osobní auto.

"U nehody zasahovali společně se Záchrannou zdravotnickou službou a Policií ČR profesionální hasiči ze stanice České Budějovice.
Policie částečně uzavřela silnici,hasičský záchranný sbor poskytnul cestujícím pro momentální útočiště vlastní autobus a vyjednal také poskytnutí náhradního autobusu pro další cestování," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.