Předchozí
1 z 13
Další

Uplynulý víkend byl na jihozápadě Čech vzhledem k nástupu zimního počasí "bohatý" na dopravní nehody. Ve dvou případech, a to na Písecku a Tachovsku, se aktéry nehod stali i policisté, i když se ocitli v roli poškozených.

Do auta policejního psovoda na Tachovsku narazila dodávka

V neděli 22. listopadu 2022 u Bezděkova na Tachovsku dodávka, kterou řídil 49letý cizinec, po průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou přejela do protisměru a střetla se s právě projíždějícím služebním vozem policejního psovoda. Policista byl letecky transportován do nemocnice. Řidič dodávky vyvázl bez zranění. Dva policejní psi, které vezl policista ve služebním voze, skončili bez újmy na zdraví.

Střet dvou aut u Bezděkova.Střet policejního auta a osobáku u Bezděkova.Zdroj: Hasiči Bor

Střet dvou aut u Bezděkova.
Auto policejního psovoda smetla dodávka. Pro policistu letěl vrtulník

Opilý řidič osobáku narazil v Písku do policejního auta

Také v Písku se v neděli 22. listopadu 2022 stali policisté účastníky nehody. Podle policejní informace na kluzké silnici vyrazil po půlnoci v Písku řidič volva posilněný alkoholem. To byl asi i důvod, proč přejel do protisměru, kde jeho auto čelně narazilo do služebního vozu projíždějící policejní hlídky. Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu.

Řidič Volva se posilnil alkoholem. Pak čelně narazil do auta policejní hlídky.Řidič volva se posilnil alkoholem. V Písku čelně narazil do auta policejní hlídky.Zdroj: Policie ČR

Řidič Volva se posilnil alkoholem. Pak čelně narazil do auta policejní hlídky.
Opilý řidič Volva v Písku narazil přímo do protijedoucího auta policie

Při pronásledování skončilo policejní auto v potoce

Policista 25. září 2022 pronásledoval ve služebním voze řidiče, který překročil ve Strakonicích rychlost. V Čejeticích policista v zatáčce dostal smyk a havaroval v potoce.

Nehoda policejního vozu.Nehoda policejního vozu v Čejeticích.Zdroj: Deník/Petr Škotko

Nehoda policejního vozu.
VIDEO: Policista, který pronásledoval ujíždějícího řidiče, s vozidlem havaroval

Policejní honičku zastavila srážka s traktorem

V říjnu roku 2019 na Tachovsku hlídka policistů z borského obvodního oddělení zaregistrovala osobní vozidlo BMW, jehož řidič projížděl Borem vysokou rychlosti. Začala policejní honička, která skončila nehodou za Holostřevy. Pronásledování bylo přerušeno, když se policejní vozidlo srazilo s traktorem. Traktor se po střetu převrátil a byl nárazem doslova rozpůlen. Policejní auto skončilo na střeše v příkopu. Traktorista i dvoučlenná osádka policejního vozu skončili se zraněními v nemocnici.

Policejní auto skončilo po srážce s traktorem v příkopu.Policejní auto skončilo za Holostřevy po srážce s traktorem v příkopu.Zdroj: Policie ČR

Policejní auto skončilo po srážce s traktorem v příkopu.
Za srážku s policisty může jít traktorista do vězení

Řidička asi přeslechla majáky na autě strážníků

V červenci 2017 v Plzni jel vůz městské policie se zapnutými majáky a žena v osobním autě ho zřejmě přehlédla a přeslechla. Při srážce se zranili čtyři lidé.

Nehoda vozu městské policie a osobního auta v Tylově ulici v PlzniNehoda vozu městské policie a osobního auta v Tylově ulici v Plzni.Zdroj: DENÍK/Lukáš Matoušek

Nehoda vozu městské policie a osobního auta v Tylově ulici v Plzni
FOTO: Provoz v Tylově ulici zkomplikovala vážná nehoda

Srážka služebního vozu s autobusem

Policejní auto se v lednu 2016 srazilo v centru Nejdku na Karlovarsku s autobusem, který odvážel pracovníky jedné nejdecké firmy z noční směny domů. Jeden policista byl těžce zraněný.

ilustrační fotoilustrační fotoZdroj: archiv Deníku

ilustrační foto
Srážka policejního vozu s autobusem, policista je těžce raněn

Muž vyhrožoval, že najede do benzínové pumpy. Narazil do policejního auta

V ohrožení života se v listopadu 2016 v noci ocitla policejní hlídka z Dačic na Jindřichohradecku, když do služebního auta čelně narazilo další vozidlo s rozrušeným řidičem za volantem. Řidič chtěl podle policejního mluvčího Jiřího Matznera vjet vozem do čerpací stanice. Než policisté stačili dojet k čerpací stanici, tak ze směru od Dolních Němčic do nich hledaný muž s vozem v protisměru v plné rychlosti najel. Oba policisté utrpěli zranění, útočníka přesto zajistili.

Čelní střet osobního auta s vozidlem policie u Dačic. Čelní střet osobního auta s vozidlem policie u Dačic. Zdroj: Policie ČR

Čelní střet osobního auta s vozidlem policie u Dačic.
Řidič vyhrožoval ruskou ruletou, pak narazil do policistů

Jeli k zásahu, ale auto skončilo na střeše

S drobnými pohmožděninami vyvázla v dubnu 2015 tříčlenná posádka policejního vozu z nehody mezi Mladým a Novými Hodějovicemi na Budějovicku. Auto, v němž muži zákona spěchali k zásahu, skončilo poblíž Penny marketu na střeše.

Ilustrační fotoIlustrační foto.Zdroj: Deník/Karel Pech

Ilustrační foto.
Policejní vůz skončil na střeše

U Hluboké vzala srážka policejního auta s osobákem čtyři životy

S těžko uvěřitelnou verzí sebevražedného jednání museli pracovat vyšetřovatelé neštěstí, které se stalo v červnu 2011 na Budějovicku. Řidič Opelu Calibra, jenž se 12. června časně ráno čelně srazil nedaleko Hluboké s policejním vozem, si rok před tím sám napsal parte, které zveřejnil na Facebooku. O vlastní smrti informoval s děsivou přesností, datoval ji do loňského 12. června a jako příčinu své smrti uvedl autonehodu. Přesně tak o rok později zahynul. V havarované služební Škodě Octavia byli dva policisté z policejního oddělení z Milevska na Písecku a zadržený civilista, kterého vezli do Českých Budějovic na protialkoholní záchytnou stanici. Celá posádka zemřela.

Tragická nehoda se stala v neděli ráno u Hluboké. Tragická srážka policejního vozu s osobákem u Hluboké. Zdroj: Policie ČR

Tragická nehoda se stala v neděli ráno u Hluboké.
Pravděpodobný viník tragické nehody psal o své smrti na Facebooku

Policejní auto naboural pickup a oba vozy narazily do zdi

Dvě auta, z toho jedno policejní, skončila v listopadu 2009 ve zdi domu na rohu ulic Klatovská a Husova v Plzni. Policejní auto tehdy mělo zapnuté majáky a mířilo k nahlášenému případu na Vinicích. Ze Smetanových sadů vyjel pickup a střetl se s policejním vozem. Řidič pickupu a spolujezdec z policejního auta byli s lehkými zraněními převezeni záchrannou službou do nemocnice.

Nehoda policejního auta a pickupu na křižovatce ulic Klatovská a Husova v Plzni. Policisté mířili k případu na Vinicea i když měli zapnuté majáky, tak jejich auto naboural pickup, který vyjížděl na Klatovskou z boční uliceNehoda policejního auta a pickupu v Plzni. Zdroj: DENÍK/Gery Weschke

Nehoda policejního auta a pickupu na křižovatce ulic Klatovská a Husova v Plzni. Policisté mířili k případu na Vinicea i když měli zapnuté majáky, tak jejich auto naboural pickup, který vyjížděl na Klatovskou z boční ulice
FOTO: Policie jela k případu, po cestě měla nehodu

Policisté při hromadné nehodě skončili s autem na střeše

Při hromadné nehodě u Okrouhlé na Chebsku v listopadu 2008 zemřel řidič Škody Fabia, který to "napasoval" pod náklaďák. Na silnici z Chebu do Mariánských Lázní zůstalo také na střechu otočené policejní vozidlo a osobní hasičský automobil se zlomenou přední nápravou.

Při tragické dopravní nehodě u Okrouhlé na Chebsku zemřel osmapadesátiletý řidič Škody FabiaPři tragické dopravní nehodě u Okrouhlé na Chebsku zemřel osmapadesátiletý řidič Škody FabiaZdroj: DENÍK/ Vladimír Kučera

Při tragické dopravní nehodě u Okrouhlé na Chebsku zemřel osmapadesátiletý řidič Škody Fabia
Na silnici za Okrouhlou zemřel při nehodě řidič osobního vozidla

Nová policejní auta na jih Čech nedojela

Na nájezdu na Barrandovský most v Praze se v prosinci 2008 srazila dvě nová policejní auta, která měli policisté z Písku převézt na jih Čech. Důvodem nehody bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti. Policista vezoucí novou policejní Škodu Octavia do Českých Budějovic narazil v koloně do před sebou jedoucího, také nového, policejního vozu.

Policie, ilustrační fotoIlustrační foto.Zdroj: Deník

Policie, ilustrační foto
Policisté bourali v nových vozech

Nehoda policejního vozu u Sytna na Tachovsku skončila tragicky

U Sytna na Tachovsku v srpnu 2007 sjel policejní vůz do příkopu a zastavil jej až betonový můstek. Policista, který seděl na místě spolujezdce, byl na místě mrtev, jeho tři kolegové skončili v nemocnici.

U Sytna zemřel při dopravní nehodě policista.U Sytna zemřel při dopravní nehodě policista.Zdroj: HZS Tachov

U Sytna zemřel při dopravní nehodě policista.
Další oběť tragického léta na silnicích: policista