„Jenom v průběhu soboty vyjížděli jihočeští dopravní policisté ke čtyřem dopravním nehodám, při kterých byl účastníkem motocyklista,“ říká jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková.

„S těžkým zraněním vyvázl osmatřicetiletý motorkář z Moravy, který havaroval na silnici u odbočky na obec Mnich. Řidič osobního automobilu tady zřejmě nedal přednost v jízdě dvěma projíždějícím motocyklistům. Posádka druhého motocyklu utrpěla lehká zranění. Příčina uvedené nehody je předmětem dalšího šetření,“ dodává Kameníková.

Cizinec najel do hromady kamení


Další nehoda se stala v sobotu dopoledne u obce Sudoměřice u Tábora.

„Jedenadvacetiletý motocyklista při projíždění zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a s motorkou skončil mimo vozovku,“ pokračuje Kameníková. „Naštěstí vyvázl jenom s lehkým zraněním.“

Další motocyklista, který se dopustil stejné chyby jako jeho kolega u Tábora, havaroval na silnici mezi obcemi Loučovice a Lipno nad Vltavou.

„Třiačtyřicetiletý cizinec při projíždění táhlé zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde narazil do hromady kamení. Při dopravní nehodě se zranil lehce a po ošetření byl propuštěn do domácího léčení,“ říká Kameníková.

K další sobotní nehodě motorkářů vyjížděli prachatičtí policisté na silnici k obci Bělá.

„Řidič škodovky tady z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím motocyklem Suzuki. Čtyřiatřicetiletý motocyklista byl těžce zraněn. Jeho spolujezdkyně naštěstí vyvázla bez zranění,“ končí policejní mluvčí Jana Kameníková smutný výčet sobotních nehod motorkářů.