Podle policejní mluvčí Hany Millerové šestatřicetiletý řidič Fiatu Punto jedoucí od Jindřichova Hradce tři sta metrů před Třeboní nesledoval pozorně situaci a při najíždění do odbočovacího pruhu na Lomnici narazil do pětasedmdesátiletého cyklisty jedoucího rovně na Třeboň.

„Alkohol byl u řidiče vyloučen, ale měl pozitivní test na návykové látky. V té souvislosti se dobrovolně podrobil dvojitému odběru krve," uvedla Hana Millerová.

Řidiči byl podle vedoucího služby dopravní policie Karla Kotila na místě zadržený řidičský průkaz a nyní se čeká na výsledky rozboru krve.

Před měsícem zemřel po střetu s autem cyklista u Budíškovic a podle Karla Kotila je poškození kola v obou případech téměř totožné.

Podle statistiky nehodovosti Jindřichohradecko o uplynulém víkendu v rámci kraje dopadlo nejhůře. Zatímco v pátek mohli motoristé v regionu vyvěsit pomyslnou vlajku vítězství, neboť policisté nemuseli šetřit žádnou nehodu, víkend dopadl tragicky. Devět nehod, jeden mrtvý a osm lehce zraněných, to je účet, který si řidiči na Jindřichohradecku vystavili. „Tolik nehod jako tuto neděli jsme nezaznamenali za celý uplynulý pracovní týden. A to ještě nezačaly prázdniny. Navíc v několika figurovali cyklisté," zdůraznil Karel Kotil.

 Cyklisté o víkendu vedle tragické nehody v Třeboni figurovali ještě v dalších několika  karambolech. V sobotu po 22. hodině najel u Lomnice  na odlomenou větev mladistvý cyklista a spadl. Svědek nehody ho odvezl domů a odtud putoval se záchrankou do nemocnice. Ve Stráži nad Nežárkou jel cyklista směrem na Plavsko, na mostě nezvládl míjení s autem, najel na hranu a spadl. V neděli kolem 3. hodiny ranní neznámý cyklista objížděl zaparkované auto a poškodil ho. Z místa pochopitelně rychle ujel.

Stejnou taktiku zvolil i šofér BMW, který v Třeboni narazil do sloupu veřejného osvětlení. Policisté ho záhy vypátrali. V Hradci zase řidič notně posilněný alkoholem na nábřeží naboural do keřů. Nadýchal přes 2,3 promile.

„Vážná nehoda se stala u Studené, kdy řidič osobního auta musel náhle brzdit. Za ním jedoucí šofér avie se chtěl střetu vyhnout, vybočil vlevo, kde se střetl s protijedoucím osobákem. Čtyři osoby byly zraněné," popsal dopravní policista Karel Kotil.