Českobudějovičtí dopravní policisté ve středu zahájili stíhání řidiče (74 let) osobního auta pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti při dopravní nehodě, která se stala 1. října 2021 u Neplachova.

Jak informoval policejní mluvčí Milan Bajcura, v tento den odpoledne senior v peugeotu u Neplachova vyjížděl z polní cesty na hlavní trasu silnice II/603 mezi Českými Budějovicemi a Táborem. "Na křižovatce pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidiči osobního vozidla tovární značky Opel přijíždějícího od Veselí nad Lužnicí a došlo ke střetu. Následkem toho se auto seniora odmrštilo na silniční svodidla," popsal nehodu. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému a zdravotníci ošetřili čtyři zraněné osoby.

U řidičů podle mluvčího policisté požití alkoholu před jízdou vyloučili dechovou zkouškou. Škoda vyšplhala na 160 tisíc korun.

Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že do dvou týdnů o případném potrestání rozhodne soudce okresního soudu.