Vskutku neobvyklé místo ke splnění svých sexuálních potřeb si v úterý večer zvolila 23letá dívka z krajského města. Oddávala se radovánkám v blízkosti kolejiště na Jižní zastávce v Plavské ulici a namísto rozkoše málem přišla o život. Zachytil ji totiž projíždějící vlak ze Včelné do Budějovic. Naštěstí vyvázla jen s lehkým zraněním. Cestující však kvůli tomu dorazili do cílové stanice s téměř hodinovým zpožděním.

„Silně opilá dívka se chtěla vlaku vyhnout a přitom se odřela. Někdo z cestujících měl pocit, že vlak někoho srazil a zranil, a tak došlo k zastavení soupravy a následnému vyšetřování,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Jak dále doplnila, policisté stíhají ženu kvůli přestupku proti veřejnému pořádku. V kolejišti totiž rozhodně neměla co dělat. Kromě modřin a zkaženého večera tak může počítat s poměrně tučnou pokutou. Ve správním řízení může dosáhnout až 10 tisíc korun.

Podle mluvčího Správy železniční a dopravní cesty Pavla Hally sice zákon o drahách strikně neomezuje, že se v neveřejných místech nesmí souložit, ale každopádně se prý jednalo o neoprávněný pohyb osob.

„Z našeho pohledu šlo o zranění civilní osoby při střetu s vlakem a jednalo se tedy o mimořádnou událost. Škoda nám tímto jednáním nevznikla žádná. Hlavně, že si pachatelka z tohoto zážitku vezme ponaučení, že všude sex prostě provozovat nemůže,“ vysvětlil Halla s úsměvem.