Bylo očividné, že automobil zídku prorazil a přistál v řece. Jedenatřicetileté ženě, která jeep řídila, se podle pátečních informací nic nestalo. „Nehoda se odehrála kolem osmé hodiny ranní," sdělil Milan Richter ze skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Policie ČR v Českém Krumlově. „Řidička byla otřesena, ale jinak v pořádku." Nicméně zkouška prokázala, že žena, která v oblasti tráví dovolenou, řídila jeep podnapilá. „Poškodila zídku a sloupek veřejného osvětlení," doplnil Milan Richter.

Na autě je předběžně škoda za zhruba 150 000 korun, na zídce a veřejném osvětlení odhadem 45 000 korun. K tomu museli auto z řeky vytáhnout hasiči. Osádka cisterny profesionálních hasičů ze stanice Frymburk byla na místo vyslána v 8.23 hodin společně s jednotkou Sboru dobrovolných hasičů Vyšší Brod. Šlo o vůz tovární značky Jeep Wrangler, který se v okamžiku příjezdu hasičů nacházel částečně v řece pod tarasem.

„Hasiči jeho osádku nemuseli vyprošťovat," informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Zkontrolovali, jestli z vozu neunikly provozní látky. Žádný únik nezjistili, přesto pod auto do vody instalovali nornou stěnu." Když policie ukončila šetření nehody, byl havarovaný jeep vyproštěn a vyzvednut zpět na silnici automobilovým jeřábem. Obě zasahující jednotky zásah ukončily 
v 11.30 hodin.