Právě ten však paradoxně nejvíc přitahuje nehody. Takovým problémům dnes a denně čelí lidé z Borku. Jejich obec totiž leží na hlavní trase z jihočeské metropole do Tábora a Prahy. O nebezpečné situace tam rozhodně není nouze.

Uznává to i policie, která se podle své budějovické mluvčí Reginy Tupé nebrání dialogu na toto téma. Veškeré návrhy však musejí splňovat zákonné podmínky a požadavky silničního provozu. „V obci Borek je pět přechodů, přičemž jeden z nich je plně vybaven a odpovídá zcela z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Věc vybavení přechodů je v kompetenci vlastníka komunikace," poznamenala policejní mluvčí Tupá s tím, že v tomto případě je správcem silnice Ředitelství silnic a dálnic.

Starosta Jaroslav Novák Deníku řekl, že obec se kvůli zvýšení bezpečnosti chodců ucházela o dotaci krajského úřadu. Požadovala peníze na radary i osvětlení. Díky krajskému grantu plně vybavila přechod u obecního úřadu. Právě tam ale řidiči havarují nejvíc. Radarů a lamp veřejného osvětlení se dočkal i, podle některých místních nebezpečný, přechod u točny MHD. „Je dobře označen, ale bohužel neovlivníme to, že řada řidičů nedodržuje v obci nejvyšší povolenou rychlost," dodal starosta Novák.