První z případů, který dopravní policisté šetří, se týká nehody ze dne 20. září. Stala se v 16:15 přímo v Českých Budějovicích na Máji, na křižovatce ulic Milady Horákové a Antonína Barcala. Mluvčí policie Milan Bajcura přiblížil: „Střetl se zde řidič osobního auta značky Chevrolet Aveo modré barvy s řidičem motocyklu značky Aprilia, bílé barvy. Po střetu došlo ke zranění motorkáře.“

Další nehoda, která skončila zraněním, se odehrála 26. září také v Českých Budějovicích. „Na silnici I/20 jel v pravém jízdním pruhu ve směru od Strakonické ulici k obci Dasný řidič nákladního auta Volvo FL, bílé barvy. U křižovatky ulic Labská a U Staré Trati a silnice I/20 se střetl s jedoucím cyklistou na jízdním kole značky Eska (na přechodu pro chodce) s následným zraněním,“ upřesnil nehodu mluvčí.

Záchranáři museli muže přenášet ve speciálních nosítkách.
Muž se zřítil ze strmého svahu u Borovnice. Na pomoc mu vyrazila lezecká skupina

Ke třetí nehodě, ke které by policisté rádi sehnali svědky, došlo 25. září v Pištíně, a to krátce před polednem. „U rodinného domu č.p. 59 dosud neznámý řidič nákladního auta s plachtovou nástavbou bílé barvy narazil do dopravního značení, poté i do zmíněného domu a následně z místa ujel,“ popsal Milan Bajcura.

Českobudějovičtí dopravní policisté vyšetřují zmíněné nehody a v rámci konkrétní míry zavinění žádají o případné svědectví, které přijmou na Krajském ředitelství policie Jihočeského kraje, územní odbor České Budějovice, dopravní inspektorát, skupina dopravních nehod, Plavská 2, České Budějovice, telefon 974 226 588, nebo na lince tísňového volání 158.