„Padesátiletá řidička osobního auta Volkswagen Jetta  jedoucí po Pražské třídě  pravděpodobně přehlédla dvě dívky, které právě přecházely po vyznačeném přechodu pro chodce," popisuje nehodu českobudějovická policejní mluvčí Regina Tupá.

„Při střetu utrpěly obě chodkyně lehká zranění, se kterými byly převezeny do českobudějovické nemocnice," pokračuje mluvčí. Alkohol byl u řidičky osobního vozidla provedenou orientační dechovou zkouškou vyloučen.

Policie nyní hledá svědky, kteří by mohli k nehodě poskytnout informace. „Žádáme případné svědky, kteří by mohli podat bližší informace k nehodě, aby se  přihlásili buď osobně na Dopravním inspektorátu policie v Českých Budějovicích na Pražské třídě 5, na lince 158, na telefonním čísle 974 226 588, nebo  na tel.: 974 226 592," dodává Regina Tupá.

Poměrně nedávno se na křižovatce Pražské třídy a Pekárenské ulice udála jiná vážná nehoda. Po karambolu dvou automobilů, který zavinil podle policie osobní vůz, dodávka srazila cyklistku vedoucí kolo na chodníku.