V neděli ve 20.46 hodin přijal policejní operační důstojník zprávu o dopravní nehodě, která se stala asi dva kilometry před Dolním Bolíkovem ve směru od Slavonic.

Od začátku roku zemřelo na jihočeských silnicích 27 osob.

Podle krajského policejního mluvčího Milana Bajcury na místo okamžitě zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému - za policisty to byla hlídka z Dačic.

"Ti zjistili, že ve směru ze Slavonic na Dačice řídila osobní vozidlo značky Renault Megane mladá dívka (ročník 2000), která při prudkém sjezdu na mokré vozovce pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky, dostala smyk a pravým bokem narazila do protijedoucího vozidla značky Škoda Octavia," popsal mluvčí Milan Bajcura.

V Renaultu zůstal zaklíněný spolucestující, muž (ročník 1990), který i přes poskytnutou první pomoc podlehl velmi těžkým zraněním neslučitelným se životem. "Řidička utrpěla velmi těžká zranění a z místa jí transportovali leteckou zdravotnickou službou. V osobním vozidle Škoda se lehce zranily dvě osoby," doplnil policejní mluvčí.

Po příjezdu jindřichohradeckých dopravních policistů došlo k rozhodnutí o uzavření silnice. "Vzhledem k tomu, že policisté zjistili, že pravděpodobným viníkem je uvedená žena, případ si převzali jindřichohradečtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti," sdělil Milan Bajcura s tím, že silnice byla pro veškerý provoz uzavřená až do brzkých ranních hodin.