Na silnici I/3 se střetla dvě osobní auta. Výsledkem srážky je podle policejního mluvčího Jiřího Matznera jeden mrtvý a tři zranění, z toho jeden těžce.

"Přesný průběh i zavinění nehody vyšetřují policejní specialisté na dopravní nehody z Českých Budějovic. Zatím podle prvotních informací předpokládají, že devětadvacetiletý řidič z Větřní s vozidlem BMW jel směrem na České Budějovice a zatím z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s Volkswagenem Tiguan. Jeho posádka, muž a žena utrpěli při střetu lehčí zranění a byli po základním ošetření na místě zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice. Řidič vozidla BMW při nehodě zemřel. Jeho spolujezdec utrpěl těžké zranění a je v nemocnici," popsal tragédii Jiří Matzner.

Policisté podle jeho slov ještě prověřují totožnost zraněného spolujezdce. Po dobu vyšetřování nehody a odstraňování vraků vozidel byla silnice obousměrně uzavřena.

Tento týden se na Českobudějovicku staly již dvě tragické nehody. V úterý na Trhovosvinensku auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Řidič zemřel.

Na jihu Čech je to tak letos již 23. oběť dopravních nehod.

Aktualizováno:

Devatenáctiletý spolujezdec řidiče, který zahynul ve středu 15. května na silnici I/3, po několika dnech v nemocnici zemřel. K nehodě došlo kolem 23. hodiny, když 29letý řidič BMW z Větřní přejel do protisměru a tam se srazil s Volkswagenem Tiguan, v němž byli lehce zraněni cestující muž a žena. Mladý spolujezdec z BMW také život prohrál a je 25. obětí na jihočeských silnicích letošního roku.