"Ve Vodňanské ulici strážníci spatřili vozidlo, jehož řidič zjevně nezvládal řízení. Podezření, že osoba za volantem je pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, se rozhodli okamžitě prověřit. Na znamení, které začali dávat použitím výstražného zařízení na služebním vozidle, však řidič nereagoval," vypráví Věra Školková. Dotyčný automobil začal prudce zrychlovat a ujíždět po Husově třídě až do ulice Fr. Ondříčka.

Smrtelná nehoda mezi Doubím u Tábora a Planou nad Lužnicí v lokalitě pod rybníkem Hejtman omezuje provoz. Automobilová doprava je odkláněna přes Košice.
Smrtelná nehoda omezila provoz v Plané nad Lužnicí

"Zde nezvládl řízení, najel na travnatou plochu a přední částí vozidla narazil do stromu," vypráví mluvčí a pokračuje: "Když strážníci přiběhli k havarovanému vozu, na předním sedadle spolujezdce seděli dva muži a v zadním prostoru jedna žena.

Dvě nehody v Nádražní ulici v Českých Budějovicích v pátek dopoledne zablokovaly dopravu ve městě.
Pozor v Nádražní ulici, policisté tu řeší dvě dopravní nehody

Místo řidiče však bylo prázdné." Jak se ukázalo, cestujícími byl třiatřicetiletý a devětadvacetiletý muž z Českých Budějovic ve společnosti dvaadvacetileté ženy z Českokrumlovska. Orientační dechová zkouška na alkohol ukázala podle Věry Školkové pozitivní výsledek u ženy i devětadvacetiletého muže. Nadýchal 1,15 a 0,96 ‰ alkoholu. Po příjezdu Policie České republiky vyšlo ale najevo, že dotyčný má na přední straně těla stopy po vystřeleném airbagu. "Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Dopravního inspektorátu Policie České republiky," uzavírá Věra Školková.