Průběh nehody a její následky popsala Štěpánka Schwarzová, mluvčí policistů: "Řidič (59 let) z Českobudějovicka řídil auto značky Škoda ve směru od obce Závraty. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a profilu silnice a vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. Při nehodě utrpěl zranění a musel být převezen k ošetření do nemocnice."

close Řidič se 2,7 promile v Lipí boural do stromu. Zřejmě způsobil i nehodu v Brlohu. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Řidič se 2,7 promile v Lipí boural do stromu. Zřejmě způsobil i nehodu v Brlohu.

Policisté muži provedli dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala více než 2,7 promile alkoholu v dechu. "Navíc zjistili, že tento řidič má pravděpodobně na svědomí i dopravní nehodu v obci Brloh, která se stala ve stejný den v dopoledních hodinách tak, že řidič narazil do plotu a z místa nehody ujel. Při této nehodě si řidič poškodil pravé přední kolo a do obce Lipí tak přijel pouze na disku," doplnila Štěpánka Schwarzová.

Devětapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí pobyt za mřížemi až na tři roky.