Podle jihočeského policejního mluvčího Milana Bajcury se ve středu před osmou hodinou ranní na obvodní oddělení policie v Třeboni dostavil muž, který oznámil odcizení osobního vozidla Hyundai ix20 červené barvy. Majitel měl vůz přes noc zaparkovaný v garáži rodinného domu. Policisté vyhlásili celostátní pátrání a podnikli další šetření po pachateli neoprávněného užívání cizí věci.

„Ve středu před desátou hodinou večer byl v Protivíně na čerpací stanici zaznamenán pohyb uvedeného vozidla. Řidič natankoval bezmála čtyřicet litrů benzínu 
a bez zaplacení pokračoval 
v jízdě na Písek. Na základě tohoto poznatku se spojili protivínští a třeboňští policisté a vyšetřovali pokračující trestné jednání podezřelého muže," popsal Milan Bajcura začátek jízdy, která skončila tragicky.

Před půl druhou v noci pak přijali policisté z Plzeňského kraje oznámení o dopravní nehodě u obce Úlice na 
Plzeňsku, při které zemřel mladý řidič a spolucestující byla těžce zraněna. Vyšetřováním zjistili, že se jedná 
o odcizený vůz z Třeboně. Nyní jihočeští a západočeští kriminalisté vyšetřují další trestnou činnost dvojice z havarovaného vozidla. Nad totožností zemřelého řidiče visel několik hodin otazník.

V havarovaném autě, kde zemřel řidič, byly i injekční stříkačky

Vozidlo odcizené ve středu v Třeboni 
v noci na včerejšek havarovalo u Sulislavi na rozhraní okresu Tachov a Plzeň-sever. Řidič z Budějovicka na místě zahynul a jeho spolujezdkyně z Jindřichohradecka utrpěla těžké zranění. Policisté při vyšetřování nacházeli v havarovaném voze i injekční stříkačky. „Nebylo to velké množství a zatím zjišťujeme, komu vlastně patřily. Nemůžeme ani s jistotou tvrdit, že patřily právě osobám, které s vozidlem havarovaly," upřesnila západočeská policejní mluvčí Ivana Telekešová. Nehoda se stala kolem jedné hodiny v noci. „Vrak auta skončil v příkopu. Jednu osobu hasiči nalezli několik metrů od vozidla. Utrpěla zranění neslučitelná se životem. Druhá osoba utrpěla velmi vážná poranění," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

U těžce zraněné dívky provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol, ta byla negativní. Ještě jí byla odebrána krev na zjištění návykových látek. Krev byla odebrána také mrtvému řidiči.

Protože v autě bylo nalezeno více dokladů totožnosti, pátrali policisté společně 
s hasiči ještě po třetí osobě. „Nikoho ale nenalezli. Pro potřebu dopravní a kriminální policie hasiči nasvítili okolí místa nehody," doplnila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.