Nehoda se stala za Políknem. "Muž ročník (1953) se najednou začal prudce kymácet, až upadl i s mopedem na vozovku. V momentě, kdy se udeřil hlavou o vozovku, mu upadla helma a už se nehýbal. Pan Punda neváhal, ihned zastavil a běžel ke zraněnému. Viděl, že řidič mopedu viditelně nedýchá, na hlavě má krvavý šrám a teče mu krev z nohy," přiblížila policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Policista zavolal na tísňovou linku 112. Přetočil zraněného, který téměř vůbec nedýchal, z boku na záda a začal s masáží srdce. "Po několika minutách cítil, že se dýchací cesty zraněnému uvolnily. V masáži srdce policista neustále pokračoval, až do příjezdu RZS," popsala mluvčí.

Ilustrační foto.
Pytlák zastřeli dva jeleny. Hlavu s parožím odnesl a těla nechal na louce

Poté hasiči přenesli zraněného na nosítkách do vrtulníku, kdy byl leteckou záchrannou službou přepraven do nemocnice v Českých Budějovicích. Policistovi domů přišla poděkovat manželka zraněného, která uvedla, že dle zdravotníků jeho včasný a duchapřítomný zásah jejímu manželovi zachránil život.

Hana Bílková Millerová také podotkla, že Jiří Punda se svým kolegům policistům o záchraně života řidiče mopedu zprvu vůbec nezmínil. "Jak sám říká, to by přece udělal každý," uzavřela mluvčí.

Muže (1953), který spadl z babety, zachránil za Políknem u Jindřichova policista  Jiří Punda, který jel zrovna domů z nákupu.Muže (1953), který spadl z babety, zachránil za Políknem u Jindřichova policista Jiří Punda, který jel zrovna domů z nákupu.Zdroj: Policie ČR