„Do akce se zapojilo přes 240 jihočeských policistů z dopravní i pořádkové policie a pracovníci Drážní inspekce,“ vysvětluje policejní mluvčí Jiří Matzner. „Policisté zkontrolovali 1686 motorových vozidel a zjistili 321 přestupků. Zadrželi jednoho pachatele trestného činu. “


U 67 vozidel zjistili nevyhovující technický stav. 62 lidí nepoužilo bezpečnostní pásy. Čtyři lidé usedli za volant pod vlivem alkoholu a policisté jim proto zadrželi řidičské průkazy.


„Na železničních přejezdech policisté zjistili 49 přestupků a udělili za ně blokové pokuty v hodnotě několika desítek tisíc korun,“ pokračuje Jiří Matzner.
„Policisté zjistili a řešili i šest přestupků chodců a cyklistů. Neukázněným chodcům a spěchajícím cyklistům je třeba připomínat, že spuštěné závory na přejezdu nebo blikající červené světlo společně se zvukovým výstražným znamením platí i pro ně.“


Většina řidičů přítomnost policistů u přejezdů vítala. „Já tu stojím podle předpisů, vypnu motor, čekám na přejezd vlaku a dvě motorky projeli mezi závorami, jako by nic. To fakt naštve. Hlídka je zastavila, a v tom okamžiku jsem jim to přál.“ řekl policistům jeden z českobudějovických řidičů.
Týden kontrol prý splnil svůj záměr. „Policie bude s podobnými akcemi pokračovat zvlášť v letním prázdninovém období, kdy se provoz rozšíří i o sváteční nebo neukázněné zahraniční řidiče,“ dodal Jiří Matzner.