Žádná z nehod naštěstí nebyla smrtelná. Kromě čtyř těžce zraněných ošetřovali lékaři dalších 15 lidí s poraněními lehčího charakteru. Jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová uvedla, že nejvíc bourali řidiči na Budějovicku, kde policisté řešili 12 nehod.

Druhé skončilo Jindřichohradecko s 10 nehodami. Relativně nejklidnější situace nastala na Písecku, kde muži zákona zaznamenali tři havárie. „Řidičům komplikovala jízdu místy namrzlá či zasněžená vozovka," poznamenala Štěpánka Uhlířová.

Jedním z těch, kdo doplatili právě na namrzlou a zledovatělou silnici, byl řidič z Prachaticka ve vozidle Hyundai Getz, který v pondělí 5. ledna havaroval nedaleko Vacova, mezi obcemi Čábuze a Mladíkov. Podle dosavadních poznatků policie zřejmě jel příliš rychle a při projíždění levotočivé zatáčky dostal na rovince smyk. V důsledku toho vyjel mimo silnici a narazil do stromu. „Řidič utrpěl těžké zranění a byl převezen do nemocnice. I přesto, že měl na vozidle zimní pneumatiky, došlo k nehodě nejspíše vlivem vysoké rychlosti," řekla mluvčí Uhlířová s tím, že na vozidle vznikla škoda za 110 tisíc korun.

Vážná nehoda na namrzlém povrchu silnice s těžkým zraněním, zásahem letecké záchranky a škodou za zhruba 105 tisíc korun se stala i na lesním úseku cesty u Pluhova Žáru na Jindřichohradecku. Minulou neděli 11. ledna tam havaroval řidič Opelu Vectra. Také on se dostal do problémů po průjezdu levotočivé zatáčky, který nejspíš absolvoval příliš rychle. „Najel na vrstvu posypového materiálu, kterou byl pokryt povrch vozovky. Dostal smyk a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Utrpěl zranění, se kterými musel být letecky převezen do nemocnice," doplnila Štěpánka Uhlířová.

Od začátku roku došlo během prvních dvou týdnů roku k téměř osmi desítkám nehod. V nemocnicích napříč krajem skončily téměř čtyři desítky lidí. Jedna z účastnic, 76letá chodkyně, bohužel zemřela. Stala se vůbec první obětí letošních nehod na území celé republiky.
Ženu hned druhého ledna večer srazil 24letý řidič vozidla VW Polo v písecké Budějovické ulici. Bylo to ve chvíli, kdy seniorka přecházela ulici od nemocnice k sídlišti 
Za Kapličkou.

„Řidič s největší pravděpodobností jel na mokré silnici příliš rychle. Bohužel si včas nevšiml ženy, která přecházela komunikaci, a nestihl zastavit. Došlo k silnému nárazu, který seniorka nepřežila," popsala nehodu mluvčí Uhlířová s tím, že požití alkoholu 
u řidiče policisté po provedení zkoušky vyloučili. Přesné příčiny a okolnosti nehody stále zjišťují kriminalisté.

Ostatních 26 nehod z prvního lednového týdne naštěstí nemělo tak dramatické následky. Zranilo se 18 lidí, všichni lehce.