Případ je tím smutnější, že pomoc byla na blízku. Když totiž v pondělí před 13. hodinou procházeli kolem Jiráskova nábřeží strážníci, všimli si na břehu opuštěného chodítka, na jehož sedačce byly klíče a mobil. Mluvčí městské policie Václav Sup popsal, že hlídka zavolala na operační středisko a zjišťovala, zda není v okolí vyhlášené pátrání po pohřešované osobě.

Odpověď byla negativní. „Po ukončení relace se strážníkům přihlásil muž, který se zdržoval na místě. Ten se na okamžik vzdálil ve směru po proudu řeky, odkud po chvilce začal gestikulovat směrem k hlídce. Ta za mužem doběhla a poté spatřila ve vodě poblíž levého břehu tělo," zmínil Václav Sup. Členka hlídky spolu s dalším kolegou okamžitě skočili 
do vody a pokusili se bezvládného seniora vytáhnout 
na břeh.
Marná snaha

Strážník doplaval na druhý břeh, muže zachytil a za pomoci kolegyně jej začal táhnout ke břehu. V tomto úsilí jim pomáhali i další strážníci, kteří mezitím dorazili na místo a házeli lidem ve vodě lano.  Přes veškerou snahu všech zúčastněných se ale záchrana nezdařila.

„ Po ověření životních funkcí s negativním výsledkem byl na místo přivolán lékař, který u muže konstatoval smrt," dodal mluvčí strážníků.