Po příjezdu na místo se setkali s řidičkou osobního vozidla tovární značky Opel Zafira, která velmi špatně artikulovala a nebyla schopna rozpoznat, co se vůbec stalo.

"Strážci zákona jí vyzvali k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu, kdy jim přístroj Dräger vykázal množství 3,3 promile! I po pár minutách opakovaný test se nikterak nelišil od prvního měření," uvedl mluvčí policistů Milan Bajcura.

Policisté ohledáním místa nehody prokázali, že žena jedoucí v koloně vozidel ve směru od Plané u Českých Budějovic na Budějovice. "Pravděpodobně vlivem svého stavu, nedodržela bezpečnou vzdálenost a nabourala do před ním zastavujícího vozidla tovární značky Seat Ibiza. Způsobená škoda byla vyčíslena na více jak 20 000 korun, což je zanedbatelné v míře zavinění pod vlivem velkého množství alkoholu. Včera si 46letá žena převzala sdělení podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy může očekávat, že se ještě před vánočními svátky podívá do soudní budovy k projednání jejího protiprávního jednání," doplnil Milan Bajcura.