O nálezu lidských ostatků si tak od pátku povídají lidé 
v Křemži i v jejím okolí. Nikdo nic bližšího neví.

„Já jsem se to dozvěděl 
v pátek na valné hromadě Tělovýchovné jednoty Sokol Křemže, když se mne sousedka u stolu zeptala: Nevíš, koho to našli?" vyprávěl včera starosta Křemže Josef Troup. „Řekl jsem si, že to bude nějaká hloupost a že si to lidé nejspíš smotali s případem, kdy děti v Kardašově Řečici na Jindřichohradecku vynášely moranu a našly mrtvolu."

Jenomže to nebyla fáma.  Nejvíc podivné na nálezu ostatků těla je, že ležely kousek za chatami a nikdo je neobjevil dřív.

Policisté nález potvrzují. „Podle prvotních indicií se pravděpodobně jedná o tělesné pozůstatky mladého muže. Ostatky tam mohly být několik měsíců," sdělil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Skautská družina Bobři, kterou tvořilo osm dětí od první do čtvrté třídy, se 
v rámci své páteční schůzky vydala ven.

Skauti zamířili do své oblíbené roklinky západně od Křemže, proti proudu Křemežského potoka. Roklinka spojuje řadu domů a chat. Místu se říká Olešnice. Je to částečně zasypaná strž, místo jako stvořené pro skauty.

„Je to výborná lokalita na hraní různých her," přiblížil vedoucí křemežských skautů Jiří Thám. „Na poli na hlíně se děti učily rozdělávat oheň 
a k tomu potřebovaly suchou trávu. Běhaly pro ni do okolí a Honzík přiběhl s tím, že v křoví viděl lebku."

Děti hrůzný nález nijak dramaticky neprožívaly, braly to jako veliké dobrodružství. Vedoucí se šel pochopitelně na místo podívat.  „Ostatky byly po zimě připláclé k zemi." 

„Spatřil jsem skelet oblečený v mikině, kalhotách, botu 
a cestovní tašku.  Vše leželo v takovém jako švestkovém  mlází."

Vedoucí dětem nařídil, aby na nic nesahaly. Vrátili se všichni na pole, dokončili rozdělané úkoly, protože osobě 
v mlází už nikdo pomoci nemohl, a pak šli nález nahlásit policii. Jiří Thám na policisty počkal na náměstí, aby je na místo zavedl.

„Zpočátku jsem tomu, co vidím, nevěřil. Pořád jsem si myslel, že to jenom tak vypadá a je to pozůstatek nějaké hry," říká Jiří Thám. „Vlastně jsem na pochybách pořád. Zdá se mi divné, že by tělo leželo takovou dobu asi jenom 
50 metrů od chat a nikdo by ho nenašel."

Policisté na místo přivolali soudního lékaře, celé to tam důkladně prohledali a ostatky nechali převézt k soudní pitvě. Ta snad kriminalistům napoví více.

Nad tím, kdo by mohl být ten nešťastník, přemítal i křemežský starosta.
„Je to strašné, že tam někdo takto zemřel. Blesklo mi hlavou, že se tu v minulosti tak různě jako bezdomovec pohyboval mladý kluk, který přespával v přírodě, ale mám dojem, že jsem ho před měsícem viděl. Pak mě také před půldruhým měsícem informovala policie, že se tu pohybuje a může se tu skrývat kdosi, kdo se vyhýbá trestu. Nevím."

„Totožnost mrtvého muže zatím  neznáme," sdělil Jiří Matzner.
Další informace policie
s ohledem na počátek vyšetřování sdělit nemůže.