„Převážně se jednalo o poranění hlavy, tržné rány a v jednom případě i zlomeninu nohy," popsala. Proč vlastně k nehodě na relativně širokém úseku došlo, policisté zatím nezveřejnili. Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura nastínil, že na vině byl podle všeho řidič škodovky, který přejel do protisměru. „Na namoklé vozovce údajně dostal smyk. Toto tvrzení však ještě musíme prověřit, stejně jako technický stav vozidla," oznámil mluvčí. Šéf budějovických dopravních policistů Antonín Ambrůžek doplnil, že serpentiny mezi Lišovem a Štěpánovicemi rovněž patří mezi nebezpečné úseky. Před těmito zatáčkami jsou totiž dlouhé rovné úseky, které svádějí k vysoké rychlosti. „Jakmile však vjedou řidiči do serpentin rychle, začne na ně působit velká odstředivá síla," upozorňuje Antonín Ambrůžek.

Další tragickou nehodu řešili v pondělí záchranáři u obce Velká nedaleko Milevska. Osmatřicetiletá žena se dvěma dětmi narazila kolem 13. hodiny do betonového mostku. Matku se zhmožděným hrudníkem a pětiletou dceru s odřeninami vezli záchranáři autem, hůř dopadla starší dcera (16). „Ta byla s kontuzí obličeje, břicha a zad letecky transportována na traumacentrum do Budějovic," dodala Petra Kafková.

Riskantní předjíždění v nepřehledném horizontu u Nové Hospody Sedlece a údajný smyk staré škodovky s přejetím do protisměru a čelním nárazem do jiného auta u Štěpánovic. Dvě nehody a celkem devět lidí včetně dětí končí v pondělí v nemocnici s lehčím až středně těžkým zraněním. Některé tam dokonce dopraví vrtulník. Policisté varují, že podobných problémů na silnicích zřejmě bude v posledním prázdninovém týdnu přibývat. Řidiči by proto měli být maximálně ostražití.

Mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková uvedla, že první z popisovaných událostí se stala kolem 13.40 hodin u Sedlece na silnici první třídy z Budějovic do Písku. Mladý řidič divoce předjížděl kolonu a když se mu na horizontu objevilo auto, nestačil se zařadit. V důsledku srážky se zranili čtyři lidé 74letá žena, 21letý muž, 18letá dívka a 12letý chlapec. „Utrpěli zhmoždění hrudníku, horních i dolních končetin, zad a ramene. Byli převezeni na úrazovou ambulanci," popsala Petra Kafková.

Silnice u Nové Hospody patří mezi nejnebezpečnější úseky na Budějovicku. Například koncem června tam zahynuli dva muži. Vedoucí budějovického dopravního inspektorátu Antonín Ambrůžek našemu Deníku řekl, že na této zdánlivě bezpečné silnici jsou nejméně čtyři místa častých nehod. Jedno právě u Sedlece. „Situaci komplikuje výškový rozdíl profilu vozovky. Mnozí řidiči zde nerespektují plnou čáru a zákaz předjíždění," poznamenal.