Projíždějící osobní automobil srazil dva chodce. Jeden z nich zůstal zaklíněný pod vozidlem. Zranění chodců nebyla slučitelná se životem, srážku nepřežili. Policisté nyní zjišťují, kdo je skutečným viníkem dopravní nehody.

"Pravděpodobný viník z místa nehody ujel. Nyní zjišťujeme, co se na místě skutečně stalo, kdo zavinil tragickou dopravní nehodu," řekla k prvotním zjištěním policistů tisková mluvčí Štěpánka Uhlířová. Upřesnila, že v tuto chvíli policisté zjišťují, kdo chodce srazil a zda viník od nehody ujel a vozidlo, pod nímž zůstal chdoec zaklíněn, přijelo na místo až později.

Hasiči z Prachatic, Vimperka a dobrovolní hasiči z Volar chodce vyprostili. Přes snahu lékařů se však nepodařilo chodcům pomoci. 

Od nedělního večera, kdy k tragické dopravní nehodě došlo, se policistům podařilo zjistit, že při nehodě byla usmrcena 37letá žena a 51letý muž, oba byli cizinci. "Policisté nyní prověřují, jak k tragické události došlo, pracují s několika verzemi," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová a současně požádala veřejnost o pomoc při pátrání po možném viníkovi nehody. "Žádáme svědky, kteří událost viděli, popřípadě zahlédli dvě osoby pohybující se po zmíněné komunikaci či na silničním nadjezdu, aby o tom neprodleně informovali policisty na lince 158," dodala.

S ohledem na průběh vyšetřování nechtěla mluvčí Joklová o možných příčinách tragické nehody spekulovat. Kde se dvojice ve večerních hodinách na frekventovaném tahu vzala, je záhadou i pro místní. Ti spekulují i o možnosti, že se rozhodli skočit z mostu, který vede nad hlavním tahem z vnitrozemí k hraničnímu přechodu.

Policisté nevylučují ani verzi, že řidič, který mohl osoby srazit, z místa nehody ujel za hranice.