Krátce po úterní půl jedenácté dopoledne se na silnici z Křemže na Netolice na Krumlovsku, u odbočky na Novou Ves, střetlo osobní auto s nákladním.

Petra Kafková ze Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje přiblížila, že při střetu osobního vozidla s nákladní autem došlo k zaklínění a zranění dvou osob v osobním autě. U nehody zasahovaly jedna lékařská a dvě nelékařské posádky ZZS JčK.

Tragická nehoda u Bělčic, vlak se tu srazil se skupinou lidí.
Vlak srazil u Bělčic dělníky, kteří pracovali na trati. Dva nepřežili

„Při příjezdu k události záchranáři zjistili, že u jednoho z mužů v důsledku zranění došlo k selhání vitálních funkcí, a i přes poskytovanou první pomoc pacient zemřel přímo na místě. Druhý muž při střetu utrpěl těžká zranění v oblasti hlavy a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován na traumacetrum českobudějovické nemocnice,“ popsala Petra Kafková.

„Profi jednotka ze stanice Křemže resuscitovala jednu osobu až do přijezdu ZZS Jihočeského kraje. Lékař následně konstatoval smrt. Další zraněné osobě jsme poskytli předlékařkou pomoc. Zároveň jsme provedli protipožární opatření a úklid vozovky, která byla znečistěna od uniklých provozních kapalin,“ sdělila k nehodě mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.