Nehoda se stala zhruba ve 13:30 u Rodvínova. Na silnici se čelně střetl autobus s osobním autem Škoda Fabia.

"Řidič osobního vozu jedoucí od Jindřichova Hradce směrem na Pelhřimov z dosud neznámých příčin vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s autobusem. Celá tříčlenná posádka na místě zahynula. Řidič autobusu, který jel bez cestujících, vyvázl bez zranění," uvedl přímo na místě tragédie vedoucí jindřichohradecké dopravní policie Karel Kotil. O riskantní předjíždění na plné čáře podle všeho nešlo.

Podle dalších informací se jednalo o autobus městské hromadné dopravy, se kterým jel řidič do servisu.

Posádka osobního auta společnosti ČEZ byla z Třebíčska. Marek Sviták, tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Temelín, která je součástí zmíněné energetické společnosti Deníku potvrdil, že  nabouraném vozidle, bohužel, seděli tři zaměstnanci společnosti ČEZ: "Více informací s ohledem k pozůstalým nebudeme zveřejňovat."

Otřesený řidič autobusu říká, že střetu neměl šanci zabránit a zřejmě může hovořit o velkém štěstí, že se mu nic nestalo. "Byl jsem připoutaný a naštěstí byl vůz prázdný. Je to strašné," uvedl pro Deník.

Na místě zasahovali i jindřichohradečtí profesionální hasiči. "Dle informací velitele zásahu v osobním voze jely tři osoby. Dvě z nich byly na místě mrtvé, třetí těžce zraněnou osobu ze zničeného vozu hasiči vyprostili a předali záchranářům. Bohužel i třetí osoba svým zraněním podlehla," sdělila mluvčí jihočeského hasičského záchranného sboru Vendula Matějů.

"U čtyřiašedesátiletého muže záchranáři zahájili resuscitaci, snaha o jeho záchranu však byla marná. Na místě podlehl svým zraněním a zasahující lékař byl nucen nakonec konstatovat jeho smrt. Řidič autobusu utrpěl lehké zranění a po ošetření byl ponechám na místě," popsala zásah zdravotníků mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.