Před odbočkou na Tálín se čelně srazilo osobní auto značky Škoda s nákladním. "Komunikace je uzavřena, při nehodě zemřely dvě osoby," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. "Podle dostupných informací osádka Škody Octavia jedoucí směrem na Písek pravděpodobně přejela do protisměru a vůz čelně narazil do kamionu jedoucího na Budějovice. Ani jeden z dvoučlenné posádky octavie střet nepřežil," přiblížil na místě mluvčí. 

K nehodě byly podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové vyslány dvě pozemní posádky záchranné služby včetně lékaře, vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby, který byl následně odvolán. "Dva muži v osobním voze při střetu utrpěli zranění neslučitelná se životem a zemřeli ještě před příjezdem záchranářů. Lékařka, bohužel, musela konstatovat smrt. Řidič nákladního vozu byl s lehčími zraněními v oblasti hrudníku a dolních končetin převezen do písecké nemocnice," sdělila.

Nehoda na křižovatce u Letů, při které se srazila cisterna dobrovolných hasičů s dodávkou. Foto: Policie ČR
Nejnebezpečnější úseky na Písecku? Křižovatka Lety i silnice na Budějovice

Policisté odklánějí dopravu ve směru od Písku přes Tálín a ve směru od Budějovic přes Drahonice, Putim a Písek. S dopravními komplikacemi je třeba počítat do zhruba 18. hodiny. 

Jedná se o úsek, kde se v minulosti stalo více vážných nehod.