Policisté řeší velmi vážnou dopravní nehodu na silnici mezi Dačicemi a Slavonicemi, poblíž Lidéřovic, která má smutný konec. Oznámení o ní přijali v úterý ráno kolem čtvrt na devět.

Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura uvedl: "Došlo ke střetu nákladního vozidla Tatra s motorkou značky Honda. Zavinění je pravděpodobně na straně řidiče nákladního vozu, který vyjížděl z vedlejší silnice a nedal přednost motorkáři, takže došlo k čelně bočnímu střetu."

Stav motorkáře byl podle Milana Bajcury velice kritický, s masivním krvácením a zhmožděninami celého těla téměř život ohrožující. Přilétl pro něj vrtulník záchranky a transportuje jej do českobudějovické nemocnice. Řidič nákladního auta je v pořádku.

Po 13. hodině podle jeho slov obdrželi policisté, bohužel, informaci o tom, že osmadvacetiletý motorkář podlehl velmi vážným zraněním.

Stal se tak již letošní 28. obětí na jihočeských silnicích.

Silnice byla uzavřená na několik hodin. "Věc na místě řeší dopravní policisté, následně ji převezmou policisté kriminálního vyšetřování, protože existuje podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," vysvětlil.

Na této silnici je to za poslední tři dny už druhá vážná nehoda. Při té předchozí, která se odehrála v neděli večer, se střetla dvě osobní auta. Zemřel při ní jeden mladý člověk.