Českobudějovičtí kriminalisté podle mluvčího Milana Bajcury od nočních hodin vyšetřují tragickou dopravní nehodu v katastru obce Nedabyle, a to na silnici II/156.

Prvotní informaci obdrželi dopravní policisté, kteří po příjezdu na místo zjistili, že uprostřed vozovky leží muž, který utrpěl těžké zranění hlavy a nejeví známky života.

"Dalším šetřením zjistili, že 2. ledna v době od 23.30 do 23.45 hodin mezi prvními domy a železničním přejezdem v obci Nedabyle neznámý řidič blíže neustanoveného vozidla, v mírné levotočivé zatáčce, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a srazil muže, kdy mu způsobil devastující zranění hlavy a poté z místa ujel," přiblížil Milan Bajcura.

Kriminalisté v této souvislosti žádají případné svědky, kteří v uvedenou dobu místem projížděli a mohli si všimnout vozidla či chodce, nebo měli nahraný záznam na auto kamerách, aby se nám ozvali na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2, por. Bc. Josef Bouberle, telefon 974 226 460, případně na lince tísňového volání 158.