V pátek v podvečer na hlavním tahu I/22 nedaleko Drahonic ve směru na Strakonice havarovalo osobní auto Škoda Fabie. Podle policejního mluvčího Milana Bajcury se při nehodě tři lidé zranili. Jedná se o úsek, kde se stalo mnoho vážných nehod. Poslední letos v červenci, kdy zde mladý řidič nezvládl řízení a havaroval. I tehdy stejně jako nyní pršelo a byla mokrá silnice.

Na Českokrumlovsku u Milné na silnici z Frymburka na Černou v Pošumaví se v zatáčce převrátila další fabie. I zde byly tři zraněné osoby.

Třetí nehoda se stala u Sudoměřic na Táborsku. Zde se v zatáčce převrátilo auto a výsledkem byla rovněž tři zranění.

Třetí nehoda se stala v pátek 25. srpna v podvečer u Sudoměřic na Táborsku.Zdroj: Jaroslav LorencTřetí nehoda se stala v pátek 25. srpna v podvečer u Sudoměřic na Táborsku.Zdroj: Jaroslav Lorenc

Nehoda u Sudoměřic na Táborsku. Foto: Jaroslav Lorenc

"Po 19. hodině u Srnína na Českokrumlovsku se na přejezdu na trati z Budějovic na Krumlov střetlo osobní auto s vlakem. Probíhají zde vyprošťovací práce. Při nehodě se zranila žena," uvedl Milan Bajcura. Silnice bude zhruba do 23. hodiny uzavřená.

"Vzhledem k deštivému počasí by řidiči měli přizpůsobit rychlost jízdy všem okolnostem. Voda může zůstávat ve vyjetých kolejích. Nebezpečné je také padající listí," upozorňuje Milan Bajcura.