Neštěstí se odehrálo na jezu v řece Vltavě přímo v Loučovicích. Šedesátiletý muž údajně podle prvotních informací při koupání náhle zmizel pod hladinou. Když to spatřil další muž (35), pravděpodobně jeho syn, vydal se mu spolu s jiným, o rok mladším plavcem na pomoc. I pro ně se ale voda stala nebezpečnou pastí.

Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner upřesnil, že dva muži (60 a 35 let) utonuli. "Muže ve věku 34 let vytáhli hasiči asi 50 metrů pod jezem," popsal Jiří Matzner.

Trojici nešťastníků se snažili pomoci také vodáci, bohužel však neúspěšně.

Jenomže podle důvěryhodných informací Deníku se vše odehrálo přesně opačně.  Podle líčení očitých svědků skočil do řeky nad jezem jako první čtyřiatřicetileý muž a hned za ním pětatřicetiletý muž, a to i přesto, že byli pod vlivem alkoholu. Vynořili se, chvíli plavali, ale pak se začali topit. Silný proud je odnesl k jezu a tam je začal vtahovat pod hladinu. Na pomoc mu proto přispěchal starší muž, který za níimi skočil do vody. Jenomže brzy zmizel pod vodu a nevynořoval se. Jez ho zřejmě vtáhl také, byl uvězněn deset čísel pod hladinou. Pomoci se mu snažily některé osoby ze břehu včetně vodáka, který si všiml, co se u jezu děje. Avšak proud byl silný a muže  se nazdory úporné snaze nedařilo dostat nad vodu. Stejně  se vedlo i zachráncům pětatřicetiletého mladíka.  Druhý mladší muž zmizel a voda ho vynesla k hladině zhruba 50 metrů pod jezem. 

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petry Kafkové lékaři všechny tři muže oživovali nepřímou srdeční masáží, zajištěním dýchacích cest a aplikací léků.

"U dvou mužů se srdeční akci nepodařilo obnovit a lékař konstatoval jejich smrt. Čtyřiatřicetiletého pacienta se povedlo stabilizovat a byl letecky transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice. Jeho stav je ale velmi vážný," doplnila Petra Kafková s tím, že záchranáři na místo neštěstí vyjížděli minutu po půl druhé odpoledne.

Policisté pokračují ve vyšetřování tragédie a také zjišťují, jakou roli v případu sehrál alkohol.

Více čtěte v pondělí v jihočeském vydání Deníku.