V autobuse společnosti ČSAD autobusy České Budějovice cestovaly podle mluvčí hasičů Venduly Matějů asi dvě desítky osob, v trolejbuse asi deset. Při srážce utrpěl těžká zranění řidič autobusu. "utrpěl mnohačetná poranění a byl v kritickém stavu převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení," informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby jihočeského kraje Petra Kafková.

Nehoda si ale vyžádala dalších pět lehce zraněných osob. "Jednalo se především o poranění hlavy, zhmoždění hrudníku a drobné řezné ranky. Všichni zranění byli převezeni do českobudějovické nemocnice," upřesnila Kafková. Ve všech případech šlo o pasažéry autobusu. "Cestující v trolejbusu zraněni nejsou," zdůraznill policejní mluvčí Jiří Matzner.

Na místě zasahovalo celkem pět sanitní vozů záchranné služby a dvě sanity dopravní služby, policisté a hasiči. "Z havarovaných vozidel hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, pomáhali ale s vyvedením osob," dodala Vendula Matějů. Průmyslová ulice je uzavřená. Dopravu sem policie nepustí zřejmě dvě až tři hodiny.

Nehodu vyšetřují policisté. "Podezřelým je zraněný řidič," naznačil Matzner. Podle svědků zřejmě autobus nezvládl výjezd od nádraží a narazil do trolejbusu, který mířil do centra. Jen škodu na poškozeném trolejbuse odhadují odborníci z Drážní inspence na milion korun.