Ve čtvrtek po 17. hodině vyrážely jihočeské záchranné složky v Českých Budějovicích na Litvínovickou silnici k zastávce MHD u Kynologického klubu, kde došlo k dopravní nehodě.

Policisté podle jejich mluvčího Milana Bajcury po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o střet osobního auta s chodkyní, která utrpěla těžké zranění. O sraženou ženu se postarali zdravotníci a následně ji převezli do blízké nemocnice.

Nový prostor firmy IKEA v Českých Budějovicích nabídne přímou prezentaci nabídky firmy. Jako je to v plánovacím studiu, které už funguje v pražském Chodově.
IKEA se chystá udělat další krok směrem k Budějčákům a Jihočechům

„Dopravní policisté prokázali, že řidička (69 let) osobního auta Škoda Octavia jela po silnici I/3 ve směru od Litvínovic na České Budějovice. U přechodu pro chodce zřejmě přehlédla přecházející ženu (roč. 1946), nedala jí přednost v chůzi a seniorku srazila. Provedeným testem na návykové látky vyloučili, že by řidička před či během jízdy požila alkohol či jiné látky, ani že by na průběh nehody měl vliv technický stav jejího vozidla,“ popsal policejní mluvčí.

Případ si dále převzali českobudějovičtí kriminalisté, aby zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.