Během víkendu zaznamenali policisté několik havárií a dopravních nehod, při nichž byl jedním z účastníků motorkář či motorkářka. V průběhu soboty došlo k dokonce šesti takovým dopravním nehodám a haváriím. Ve většině případů však sehráli hlavní roli sami motocyklisté svou neopatrnou jízdou, nepřiměřenou rychlostí a přeceněním vlastních sil, tudíž havarovali převážně vlastní vinnou. "Ke třem nehodám došlo na Písecku. Další nehody či havárie byly policistům oznámeny na Prachaticku a v Dasném na Českobudějovicku. Žádná z nich se neobešla bez zranění," konstatovala k víkendovému dění na jihočeských silnicích Lenka Krausová, mluvčí Policie ČR.

U dopravní nehody u obce Selibov, však sehrál roli pravděpodobně i řidič osobního vozidla, který přehlédl třiačtyřicetiletého motocyklistu, a v době, kdy motorkář vozidlo předjížděl, vybočil ze svého jízdního pruhu a chtěl předjet před sebou jedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu motorkáře a osobního automobilu a zranění motocyklisty.

Ilustrační foto
U Zbytin havaroval další motorkářTragicky pak skončil nedělní střet osobního vozidla značky Volkswagen a motocyklisty (ročník 1975) u obce Blažejovice na Prachaticku. "K dopravní nehodě došlo krátce po třetí hodině odpoledne, na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Řidič Volkswagenu pravděpodobně přehlédl motocyklistu, který ho předjížděl a rozhodl se pro vybočení ze svého jízdního pruhu a předjetí před sebou jedoucího vozidla. Tento střet skončil tragicky úmrtím motocyklisty," uvedla policejní mluvčí. Policisté na místě řídili několik hodin dopravu kyvadlově. Přesné příčiny a okolnosti tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření prachatických policistů.

Za odpolední nehodu s osobním vozem zaplatil motorkář životem.
U Blažejovic zemřel motorkářPředevším téměř letní počasí o víkendu zklákalo k vyjížďkám právě motocyklisty. Snaha vynahradit si zimní pauzu v kombinaci s dosud neodklizenými zbytky posypového materiálu po zimní údržbě může přinášet kritické situace. "Apelujeme na řidiče motocyklů, aby nepřeceňovali své síly. Rychlou jízdou neohrožovali sami sebe a ostatní účastníky silničního provozu. Zároveň je důležité si pro řidiče vozidel uvědomit, že plně začala cyklistická a motocyklistická sezóna a je třeba předvídat, že se i s těmito účastníky na našich silnicích budete stále častěji potkávat," dodala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Prachatičtí motorkáři zahájili sezonu Prachatickou 1. jarní. Vyjeli z centra bránou.
OBRAZEM: Prachatičtí motorkáři otevřeli silnice