Policisté podle mluvčí Štěpánky Schwarzové oznámení o možném utonutí na linku 158 přijali 18. června krátce před 18. hodinou. "Oznamovatel uvedl, že spolu se svým známým byli u Vltavy nedaleko českobudějovické plovárny. Jeho kamarád (52 let) se rozhodl, že se půjde vykoupat. Po několika desítkách minut se však nevracel, ani ho oznamovatel nikde neviděl a proto zavolal policisty," uvedla Štěpánka Schwarzová.

Na místo okamžitě vyrazilo několik policejních hlídek a také psovod se služebním psem. Začalo pátrání, do kterého se zapojili také policejní potápěči ze zásahové jednotky a potápěči Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. "V pátek se nepodařilo muže nalézt, pátrání proto pokračovalo i následující den a opět bezvýsledně. Nakonec v neděli před 20. hodinou večer bylo nalezeno tělo utonulého nedaleko Jiráskovo jezu na levém břehu řeky Vltavy," pokračovala policejní mluvčí s tím, že z dosavadního šetření policie vyplývá, že muž byl pravděpodobně pod vlivem alkoholu, když se šel vykoupat. Přesné příčiny úmrtí stanoví až nařízená zdravotní pitva.

Policisté upozorňují občany, aby při koupání dbali velké opatrnosti:
V žádném případě se nechoďte koupat, pokud jste pod vlivem alkoholu. Velmi nebezpečné je koupání v neznámých vodách. Mohou být zrádné skoky do vody, při kterých hrozí nebezpečí vážných úrazů. V těchto horkých dnech je dobré se postupně osvěžit, neskákat hned do vody, aby nedošlo ke kolapsu organismu. Pokud máte děti, nikdy je při koupání nenechávejte bez dohledu, stále kontrolujte jejich pohyb. Při jízdě na loďkách, šlapadlech nebo např. na paddleboardech dejte svým dětem plovací vestu, ideální je, pokud svým dětem půjdete příkladem a vezmete si ji i vy sami.
Zdroj: Policie ČR